Konsultacje społeczne on-line

Czy Samorząd Powiatu Szczecineckiego powinien w dalszym ciągu kontynuować organizację Pikniku Wiejskiego?

Rokrocznie w trzecią niedzielę września Samorząd Powiatu Szczecineckiego organizuje Piknik Wiejski połączony z dożynkami, wystawą rolniczo-ogrodniczo-gospodarczą oraz wspólną zabawą, a także prezentacją gmin i instytucji rolniczych. Impreza odbywa się na terenie Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku.

Piknik Wiejski jest przedsięwzięciem typowo rolniczym, podsumowującym trud i działania rolników oraz firm i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. Podczas tego spotkania pracujący na roli lub w ogrodach działkowych mogą złożyć podziękowanie za udane zbiory, podsumować rok ciężkiej pracy, a przy okazji skorzystać z licznych atrakcji, m.in.: pokazu pracy maszyn rolniczych, wystawy zwierząt, występów artystycznych. W trakcie Pikniku odbywa się również wiele konkursów, m.in. na: najsmaczniejszą lokalną potrawę/nalewkę, najładniejsze stoisko gminy, wieniec, gospodarstwo roku czy najpiękniejszą wieś powiatu.

Z uwagi na planowaną na terenie Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku inwestycję, polegającą na budowie stadionu lekkoatletycznego, impreza nie będzie mogła się odbywać w tym miejscu.

W związku z powyższym prosimy o ustosunkowanie się do poniższych pytań.

Jeżeli zaznaczyli Państwo którąkolwiek z odpowiedzi TAK, prosimy o wpisanie w komentarzach, jakich atrakcji oczekiwaliby Państwo podczas przyszłorocznej imprezy.

Jeżeli wybrali Państwo formułę powiatową prosimy o wskazanie w komentarzach propozycji miejsca organizacji przyszłorocznego pikniku.

Podsumowanie konsultacji

• TAK – w formule powiatowo-gminnej (co roku z inną gminą) - 50% głosów
  • TAK – w formule powiatowej (tak jak się to odbywało dotychczas) - 36.36% głosów
  • NIE - 13.64% głosów